NOSOLAN 50G

NOSOLAN – Żel nawilż ająco-łagodzący do nosa z kwasem hialuronowym i glicerolem

Przeznaczenie wyrobu:
Nosolan ż el o działaniu nawilżającym i łagodzącym skutecznie eliminuje uczucie suchości w nosie, przywracając prawidłowa wilgotność śluzówki nosa i swobodny oddech. Nosolan ż el zapobiega wysychaniu śluzówki nosa, zmniejszając mo żliwość wystąpienia infekcji. Nosolan ż el upłynnia zalegająca wydzielinę. Glicerol i kwas hialuronowy nawilż aja i łagodzą podrażnienia. Nosolan ż el łagodzi stany nie żytowe, suchość, pieczenie oraz obrzęki błony śluzowej nosa wywołane m.in. przez:

  • zbyt suche powietrze,
  • klimatyzacje,
  • dym papierosowy,
  • zanieczyszczenia powietrza.

Sposób uż ycia:

  • butelka z atomizerem – końcówkę aplikatora wprowadzić do otworu nosowego i nacisnąć;
  • tubka – ż el wprowadzić bezpośrednio do nosa za pomocą aplikatora znajdującego się na tubie, patyczka kosmetycznego lub palca. Po aplikacji, w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu na śluzówce, należ y delikatnie pomasować skrzydełka nosa. Po u życiu aplikator należ y oczyścić. Stosowac 3-5 razy dziennie do ka dego otworu nosowego.

Przeciwwskazania:
nadrważliwość na którykolwiek ze składników.

Środki ostrożności:
wyrobu nie stosować tu przed, jak i bezpośrednio po u życiu innych preparatów donosowych. Nie połykać. Unikac kontaktu z oczami. W razie dostania się do oczu – przemyć woda. Ze względów higienicznych zaleca się stosowanie jednego opakowania wyrobu przez jedna osobę.

Składniki wyrobu:
woda oczyszczona, glicerol, hydroksyetyloceluloza, chlorek sodu, kwas hialuronowy (hialuronian sodu), octan chloroheksydyny.

Opakowania:

  • butelka wyposa ona w atomizer wraz z aplikatorem do nosa. Jedno rozpylenie stanowi 0,1 g żelu,
  • tubka.

Preparatu nie należ y stosować po upływie terminu wa żności podanego na opakowaniu. Preparat należ y przechowywać w temperaturze pokojowej, tj. 15°C – 25°C, w miejscu niedostępnym i niewidocznym dla dzieci. Chronic przed swiatłem i wysoka temperatura.