FEMINUM FIT

FEMINUM fit żel dopochwowy z kwasem mlekowym i fitoglikogenem

Jednym z głównych czynników decydujących o zdrowiu intymnym ka¿dej kobiety jest odpowiednie nawilżenie pochwy. Wówczas stanowi ona zrównoważone środowisko życia wielu rodzajów bakterii. Najliczniejszą grupą mikroorganizmów tworzących prawidłową florę bakteryjną okolic intymnych są bakterie mlekowe. Produkują one kwas mlekowy, wykorzystując obecny w komórkach błony śluzowej pochwy glikogen. Kwas mlekowy jest odpowiedzialny za niskie pH, które stanowi ochronę przed rozwojem bakterii wywołujących infekcje. Gdy z różnych przyczyn ilość bakterii kwasu mlekowego maleje, wzrasta pH pochwy. Prowadzi to do zachwiania równowagi i rozwoju bakterii chorobotwórczych, które są przyczyną bakteryjnego zapalenia pochwy. Nieprzyjemny zapach, któremu może towarzyszyć nieprawidłowa wydzielina z pochwy są głównymi objawami powodującymi u kobiety uczucie dyskomfortu. Do czynników sprzyjających występowaniu bakteryjnej infekcji pochwy należy: częste irygacje, kuracja antybiotykowa, stres, przedłużająca się menstruacja, a także częste stosunki płciowe, stosowanie antykoncepcji hormonalnej oraz wkładek wewnątrzmacicznych.

Działanie: FEMINUM fit żel dopochwowy zawiera glikogen pochodzenia roślinnego będących  źródłem substancji odżywczych dla bakterii kwasu mlekowego, przez co w sposób naturalny wspomaga ich wzrost i odbudowę flory bakteryjnej utrzymującej odpowiednio kwaśne pH pochwy. Jednocześnie niskie pH żelu pomaga przywrócić i zachować fizjologiczną równowagę okolic intymnych oraz ograniczyć wzrost bakterii chorobotwórczych, łagodząc nieprzyjemne objawy i dyskomfort.

FEMINUM® fit, ze względu na swoje właściwości nawilżające, eliminuje niedobory naturalnego nawilżenia pochwy i tym samym chroni przed otarciami prowadzącymi często do infekcji pochwy i zewnętrznych narządów płciowych.

Zastosowanie: żel dopochwowy FEMINUM fit jest przeznaczony do stosowania w celu przywrócenia i utrzymania naturalnej równowagi środowiska pochwy. Preparat zapobiega również występowaniu dyskomfortu okolic intymnych związanego z zachwianiem tej równowagi. Do czynników, które mogły zaburzać naturalne środowisko pochwy należy: antybiotykoterapia, częste irygacje, przedłużająca się menstruacja, częste stosunki płciowe, antykoncepcja hormonalna, stres. FEMINUM fit żel dopochwowy zaleca się stosować w czasie antybiotykoterapii doustnej oraz po zakończeniu antybiotykoterapii doustnej i dopochwowej. Ponadto żel zmniejsza dyskomfort związany z suchością pochwy (m.in. podczas współżycia), umożliwia przeprowadzanie badań ginekologicznych, a stosowany w niewielkiej ilości ułatwia aplikowanie tamponów, tabletek dopochwowych oraz pomiar temperatury.

Sposób użycia: żel FEMINUM fit zaleca się stosować zarówno dopochwowo, jak i na zewnętrzne narządy płciowe raz dziennie (najlepiej na noc) lub bezpośrednio przed współżyciem. W przypadku zastosowania żelu w celu przywrócenia naturalnej równowagi okolic intymnych, jeżeli przez okres kilku dni objawy nie ulegną złagodzeniu, należy zasięgnąć porady lekarza.
Zastosowanie zewnętrzne: Na zewnętrzne narządy płciowe i okolice należy nałożyć cienką warstwę żelu. Ze względów higienicznych zaleca się, aby preparat nakładać w kierunku od pochwy do odbytu. Po zastosowaniu zamknąć szczelnie tubę.
Zastosowanie dopochwowe: Zastosowanie dopochwowe ułatwia załączony aplikator. W celu jego użycia należy przykręcić aplikator do tuby, zdjąć nakładkę ochronną i wycisnąć żel do zapełnienia aplikatora. Włożyć aplikator do pochwy, ponownie nacisnąć tubę tak, aby żel przedostał się do kanału pochwy. Po użyciu aplikator należy oczyścić (najlepiej poprzez wyciśnięcie niewielkiej ilości żelu przez otwór i wytarcie jej miękkim papierem) i nałożyć nakładkę ochronną. W przypadku zastosowania opakowania jednorazowego użytku należy je opróżnić, a opakowanie wyrzucić, gdyż ponowne szczelne zamknięcie takiego opakowania nie jest możliwe. Żel dopochwowy może być stosowany w czasie ciąży.
Środki ostrożności: Podczas stosowania żelu na uszkodzoną błonę śluzową może wystąpić uczucie pieczenia. Jest to jednak działanie chwilowe. Niskie pH żelu może zmniejszyć aktywność nasienia, dlatego należy unikać stosowania preparatu podczas podejmowania prób poczęcia. Żel nie jest Środkiem antykoncepcyjnym. Preparatu nie należy stosować w przypadku wystąpienia nadwrażliwości na którykolwiek ze składników. Unikać kontaktu z oczami.
Składniki: glikogen roślinny (fitoglikogen), kwas mlekowy, mleczan sodu, glikol propylenowy, hydroksyetyloceluloza, woda oczyszczona.