FEMINUM ACTIV

Feminum AKTIV nawilżający żel intymny z solą sodową kwasu hialuronowego

Przeznaczenie wyrobu: Feminum AKTIV żel przeznaczony jest do nawilżania i ochrony nadwrażliwej śluzówki przed agresywnymi czynnikami środowiska w przypadku suchości pochwy. Żel zawiera hialuronian sodu (sól sodową kwasu hialuronowego), który wspomaga regenerację błony śluzowej w pochwie.
FeminumAKTIV w wyniku równoległego działania Łagodzi skutki suchości pochwy poprzez: działanie poślizgowe, nawilżające – ogranicza możliwość wystąpienia otarć narządów płciowych, działanie środowiskowe – przywrócenie kwaśnego odczynu pH pochwy (3,8-4,2) i powstrzymanie rozwoju mikroorganizmów odpowiedzialnych za jej zakażenie. Żel łagodzi otarcia i wspomaga regenerację błony śluzowej narządów rodnych.

Żel Feminum AKTIV wskazany jest do stosowania przy wszelkiego rodzaju suchości pochwy wywołanej np. niedoborem estrogenów. Może być stosowany zarówno przez kobiety w ciąży, jak i matki karmiące piersią. Feminum AKTIV w bezpieczny sposób zastępuje osobiste nawilżenie, ułatwiając kontakty intymne. Żel można stosować przy użyciu prezerwatyw w przeciwieństwie do innych preparatów opartych na bazie oleju. Feminum AKTIV ułatwia aplikowanie tamponów, przeprowadzanie badań USG oraz pomiar temperatury.

Sposób użycia: Niewielką ilość żelu (w zależności od potrzeb) należy nałożyć na miejsca narażone na otarcia – także przed kontaktem intymnym lub badaniem. Zastosowanie dopochwowe ułatwia załączony aplikator. Feminum AKTIV może być naniesiony bezpośrednio na prezerwatywę lub skórę. W razie potrzeby użyj większej ilości żelu. Po użyciu zamknij szczelnie tubę. W celu użycia aplikatora należy przykręcić aplikator do tuby, zdjąć nakładkę ochronną i wycisnąć żel do zapełnienia aplikatora. Włożyć aplikator do pochwy, ponownie nacisnąć tubę tak, aby żel przedostać się do kanału pochwy. Po użyciu aplikator należy oczyścić (najlepiej przez wyciśnięcie niewielkiej ilości żelu przez otwór i wytarcie jej miękkim papierem) i nałożyć nakładkę ochronną. W przypadku zastosowania opakowania 4 g

należy je opróżnić jednorazowo, a opakowanie wyrzucić, ponieważ ponowne szczelne zamknięcie takiego opakowania nie jest możliwe.

Uwaga: Feminum AKTIV nie jest środkiem antykoncepcyjnym. Stosowanie żelu należy przerwać w przypadku wystąpienia nadwrażliwości na którykolwiek ze składników preparatu. Unikać kontaktu z oczami.

Przeciwwskazania: nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Środki ostrożności: unikać kontaktu z oczami. Przechowywaæ w temperaturze pokojowej, tj. 15oC-25oC. Ze względów higienicznych zaleca się stosowanie jednego opakowania wyrobu przez jedną osobę.

Składniki wyrobu: gliceryna, hydroksyetyloceluloza, hialuronian sodu (sól sodowa kwasu hialuronowego),
kwas mlekowy, octan chloroheksydyny, woda oczyszczona.